Susitikite su savo sielos broliais ir seserimis. Maloniai praleisite laiką, gurkšnosite kavutę ąžuolų paunksmėj. O gal liepų, nesvarbu. Virš Jūsų švies žvaigždės, maloniai leisite laiką. Skaitysite Šekspyrą ir veiksite kas kam labiau patinka. Žvaigždė, šviečianti tolumoje, iš tolo apie save primins ir kelią Jums nušvies, kad gyventi būtų lengviau ir viltingiau.

Išmanieji telefonai vs. gaidžiai

Cepelinai su sūriu, su mėsa gali būti, su bulvėmis, su vėdarais, su spirgučiais ir grietine, arba be jos, arba be jų. Valgykite tai, ką širdis geidžia, kad ir gaidieną. Gaidiena yra gaidžio mėsa iš paskersto gaidžio. Deja gaidys labiau yra naudojamas kitai funkcijai, kaip žadintuvas. Dažniausiai tokia gaidžio paskirtis yra kaime, nes mieste žmonės turi savo žadintuvus išmaniuosiuose telefonuose.

gaidiena

Kokios būna koldūnų rūšys?

Koldūnų gali būti visokiausių visokių. Ir skanių, ir nelabai. Ir didelių, ir mažų. Ir mėsingų, ir liesų. Svarbiausia, kas labiausiai atitinka Jūsų išlepusį skonį ir tenkina kiek nuplaukusią, tačiau nenuplūkusią, vaizduotę. Koldūnai su vištiena, su jautiena, kalakutiena, stirniena, kiauliena, paršiena, paukštiena, vėl kalakutiena ir su gaidiena. Kepame orkaitėje arba ant keptuvės, prieš tai gerai atšildydami.

Praktiški patarimai žuvies gurmanams

Mėgstate žuvį labiau negu mėsą? Puiku! Yra daugybė daugybė daugybė visokiausių žuvies pasiūlymų tikriems gurmanams ir nelabai. Žuvį tinka valgyti išsiruošus į žygį, ten patogu ją kepti, visaip apdoroti ir ruošti valgymui, jei tik turite tinkamą šveicarišką amuniciją. Tačiau dabar ne apie tai. Nusikelkime kad ir į tą pačią paminėtąją Šveicariją. Ką galima pamatyti ten?

Šveicarija

Tai nedidukė kalnų šalis, visa esanti labai aukštuose kalnuose. Todėl gyventi čia saugu ir gera. Šalis labai turtinga, gerbūvio jai netrūksta, na nebent dvasinio. Žmonių ten gyvena pakankamai, daugiausiai tai prancūzai, vokiečiai, italai, tačiau visi jie vadina save šveicarais, nors kalba kuria nors iš šių kalbų. Dar yra ir retoromanų kalba, apie kurią niekas nieko doro nežino. Šveicarija pagamina daug šokolado, kuris konkuruoja su belgišku šokoladu.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *