Europa yra žemynas, į kurį nuo seno nori traukti geresnio gyvenimo išsiilgę Artimųjų Rytų ir Afrikos gyventojai. Tiesa, tas galioja ne visai Europai, o labiau turtingesnėms vakarų šalims, rytų Europa migrantų net nedomina. Nors ir yra tame pagrindo, kad dalis jų – karo pabėgėliai, ieškantys išsigelbėjimo, žiniasklaida atskleidžia tik šią vieną pusę ir nutyli kitą labai svarbią – kad daugelis jų tiesiog geresnio gyvenimo ieškotojai, jauni vyrai, kurie nėra nusiteikę dirbti ir nori gyventi iš turtingų vakarų Europos valstybių pašalpų.

Vakarų Europos valstybės nori permesti joms tekusią naštą ant rytų Europos valstybių pečių ir padalinti migrantų kvotas po lygiai. Deja, kas tinka vienai kultūrai nebūtinai tinka kitai, ir tiesiog neįmanoma visoms Europos šalims kelti vienodų reikalavimų.

Švedija nebenori įsileisti migrantų

Viena labiausiai nukentėjusių nuo migrantų krizės šalių yra Švedija. Ji, 9mln. gyventojų turinti šalis įsileido net 1mln. migrantų ir darė tą labai neapdairiai, sukišo juos į didžiųjų miestų priemiesčių rajonus. Dabar ten labai išaugo nusikalstamumas, prekyba narkotikais, siautėja susibūrusios gaujos ir gyventi nebėra saugu. Pasimokiusi iš savo klaidos Švedija pareiškė, kad migrantų daugiau nebepriima.

Švedija

Išskirtinė Vengrijos pozicija

2014m. Vengriją užplūdo stipri pabėgėlių, traukiančių Vokietijos link banga. Vengrija tapo kaip pereinamasis kiemas, dalis pabėgėlių čia ir liko. Nuo to laiko Vengrija ėmė aršiai gintis ir net statyti fizinę sieną, prie kurios budi armija. Pagrindiniai srautai eina iš Serbijos ir Kroatijos, todėl ten stovi kelių šimtų kilometrų ilgio siena. Daugelis Europos valstybių pasmerkė Vengriją už tokius veiksmus.

Antroji migrantų banga

2020m. pradžioje kilo antra masinė pabėgėlių banga, grasinanti suskaldyti Europos vienybę. Turkija atvėrė pabėgėliams vartus ir pažadėjo, kad Europa juos maloniai priims. Tai buvo niekšiškas žingsnis iš Turkijos pusės. Klaidingų vilčių suvilioti migrantai ėmė plūsti į Graikiją, o graikai – iš visų jėgų gintis. Buvo pastatytos barikados ir prasidėjo tikros kovos. Daugelis pabėgėlių valtimis užplūdo Graikijos salas Egėjo jūroje. Vėliau visas šias naujienas nustelbė koronavirusas ir niekas nieko nebežinojo, kaip viskas toliau vyksta.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *