Labiausiai jie bando patekti į Vokietiją ir Skandinaviją, tačiau nuo jų judėjimo labai nukenčia pakeliui esančios Graikija, Serbija, Kroatija. Į Bulgariją ir Rumuniją pabėgėliai nebėga, nes tai per daug neturtingos šalys. Jų tikslas yra pasiekti Vokietiją, tačiau čia pakeliui pasimaišo Vengrija, kuri yra pasistačiusi sieną. Yra daug bandymų nelegaliai kirsti sieną. Pavyzdžiui, neseniai buvo atrastas 19m. ilgio tunelis, kurį migrantai išsikasė po tvora slaptoje vietoje. Todėl vengrai savo sieną nuolatos akylai saugo.

Graikijos salų padėtis

Labiausiai nepavydėtina yra Graikijos salų padėtis, Egėjo jūros salas užgriuvo pabėgėlių kelis kartus daugiau nei pačių gyventojų. Būtent per salas iš Turkijos į Graikiją patenka daugiausiai pabėgėlių. Vėliau stovyklavietės persipildo ir Graikijos vyriausybė nori nenori yra priversta perkėlinėti juos į žemyninę dalį.

Vokietijos politika pabėgėlių atžvilgiu

Čia yra daug neaiškių dėmių, kurios neleidžia aiškiai įžvelgti vaizdo. Vokietija šiuo atžvilgiu yra labai susiskaldžiusi ir vyrauja skirtingos nuomonės. Pastaraisiais metais kūrėsi stiprios gynybinės politinės jėgos. Vokietijoje smarkiai išaugo nusikalstamumas ir gaujų siautėjimai, jau net vokiečiai ima kalbėti, kad gal per daug įsileido.

Vokietija

Višegrado ketvertukas

Yra keturios tokios šalys, kurios oficialiai nesutinka įsileisti pabėgėlių ir lieka visų įvykių pašonėje, nors yra visai šalia pačios Vokietijos. Tai Lenkija, Čekija, Slovakija ir Vengrija, vadinamosios Višegrado šalys. Vengrijoje pabėgėlių kiek daugiau, nes jie per čia traukė srautais, tačiau kokioje nors Lenkijoje pavyzdžiui nėra beveik nei vieno. Lenkijos ir Vengrijos politika išsiskiria labai daug kuo, pirmiausia siekiu išsaugoti savo tautinį identitetą, kas labai neaptinka Sąjungai.

Europoje viskas labai keičiasi. Skiriasi čia ir valstybės, jų mentalitetai, žmonių pasaulėžiūra, viskas formavosi per daug dešimtmečių ir net šimtmečių veikiant labai skirtingoms įtakoms.

Kolonijistinės šalys, tokios kaip Prancūzija, Nyderlandai, Ispanija, Portugalija, Italija, Anglija jau seniai yra pripratusios prie kitataučių, nes naudojo juos kaip vergus, užtat dabar kenčia nuo jų veržimosi. Rytų šalys turi visai kitas aktualijas. Jos neprisidėjo prie kolonijinių karų, neengė užjūrio tautų, todėl dabar tuo atžvilgiu turi daugiau ramybės.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *