Kadangi man liepė rašyti apie bet ką, tai šiandien rašysiu apie raugintą duoną su raugintais agurkais. Rauginta duona su raugintais agurkais ir su raugintais kopūstais ir su raugintomis alyvuogėmis ir su raugintais saulėje džiovintais pomidorais yra išties unikalus ir nepaprastas darinys, reikalaujantis originalumo bei pripratimo. Šios duonos atsikandęs pasijunti tarsi rojuje, tarsi devintame danguj, kur duoną kepa patys angelai, o vyriausiasis šefas yra Dievas.

Dekamerono siužetai

Dekameronas yra toks ypatingai linksmas kūrinys, parašytas renesanso Italijoje. Dekameronas parašytas novelių forma ir tai buvo pirmasis pasaulio kūrinys, nuo kurio gimė novelių žanras. Šiuo kūriniu, kaip tobulu renesanso novelės šablonu, sekė daugybė renesanso laikų kūrėjų įvairiose šalyse dar kelis šimtus metų, daugiausiai Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje, kur sparčiai plito renesanso idėjos. Novelės žanras vystėsi ir toliau, iki pat šių laikų.

Dekamerone aprašoma daug linksmų, pašėlusių dalykų, tai tiesiog tobula pramoginė ir tuo pačiu metu dvasinė literatūra. Pilna turtingų scenų, sodrių, spalvingų vaizdų, aistros, juoko, intrigų. Išdykę šelmiai krečia visokias išdaigas, pasileidę kunigai linksminasi su jaunomis damomis, atskleidžiamos teisininkų, politikų ir valdininkų silpnybės. Kartu parodoma, kas yra iškilus dorybės idealas ir kas yra niekinga bei neteisinga.

Kūrinys susideda iš 100 novelių, kurias pasakoja dvare esantys jaunuoliai, kelios damos ir keli jaunikaičiai švankioje ir dorybingoje kompanijoje. Kai kurios novelės, švelniai tariant, ne visai švankios ir perdėm pašėlusios, tačiau viskas yra atskleidžiama vardan teisybės.

O ta teisybė ne visados gali būti patogi ar maloni, ypač tam, kuris smarkiai nuo jos nuklydęs ir viduje jaučia gėdą bei sąžinės balsą, kurį stengiasi visomis išgalėmis užgniaužti, laikydamas sąžinę savo silpnybe. Apie sąžinės žaismą daug aprašo ir Šekspyras savo dramose, atskleisdamas blogų žmonių kėslus ir veidmainystę.

Vėl rauginti agurkai

Pabaigai belieka užbaigti šį tekstą papasakojant apie raugintus agurkus. Valgykite juos su česnaku, petražole ar ciberžole. Valgykite dar kokiais nors būdais. Visais atvejais bus labai gardu. Skanaus!

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *